%PM, %17 %704 %2016 %15:%zář

Bc. Sabina Trnková, Praha

Napsal(a)
Číst 1311 krát
Bc. Sabina Trnková, Praha

Pojďme mluvit o vás...

Jmenuji se Sabina Trnková, Bc., je mi 47 let. Jsem manželka, matka čtyř dětí (27, 12, 8, 2), miluji sport, koncerty klasické hudby, v zimě jsem ráda na horách a v létě u vody.

 

Vzdělání

 • 1993–1996 Bakalářské studium humanitní na Karlově univerzitě
 • 1996–2000 Komplexní vzdělání v psychoterapii, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy - daseinsanalýza
 • od roku 2001 provozuji soukromou psychoterapeutickou praxi
 • od roku 2014 jsem členem ČAP (Česká asociace pro psychoterapii)
Motto od mého oblíbeného terapeuta a autora Irvina D. Yaloma: "Hnací silou terapie by neměla být teorie, ale vztah... Tím, co léčí, nejsou prvořadě teorie a myšlenky, ale vztah"!
 
Uznávám, že vztahy jsou různé a jsou různě složité, ovšem ne v mé psychoterapii. V ní jde o vás, jsem tu pro vás. Ovšem nejsem zde pro to, abych vám řekla, co máte dělat, ale budu pracovat na tom, abyste porozuměli sami sobě a světu okolo vás.
 
Nabízím tyto druhy terapií

Pomáhám klientům a klientkám v rámci Individuální psychoterapie, Párové psychoterapie a Poradny pro děti a dospívající klienty. Poradnu pro toužící po miminku jsem otevřela pro ty z vás, kteří mají pocit, že jejich dosud neúspěšné snažení začínají nezvládat, případně ohrožovat partnerský vztah. Den s psychoterapeutem je šitý na míru klientům, kteří jsou extrémně vytížení či pro firemní klientelu. Psychoterapii on-line nabízím klientům, kteří za mnou nemohou z různých důvodů přijít. A v neposlední řadě mám pro vás originální Psychoterapii v terénu. Jednotlivé terapie najdete níže.

 

Kontaktujte mě, když na sobě pociťujete...

 • úzkost, depresi, různé fobie (sociální, ...), máte suicidní (sebevražedné) myšlenky
 • neurózy všeho druhu
 • vztahové problémy – nerozumíte si v sexu, máte oboustranný pocit, že je vše jen na vás (péče o domácnost, finance…), cítíte se ve vztahu sami, chcete od druhého, aby byl jiný, hádky jsou na denním pořádku a nikam nevedou, potřebujete se domluvit na péči o děti, rozhodujete se, co dál (rozchod, rozvod, odluka)
 • pocity osamělosti a neuspokojení v životě – nemožnost naplnění svých potřeb atd.
 • dlouhodobý stres
 • závislosti různého druhu – na jídle, sexu, alkoholu, nikotinu...
 • neschopnost zařídit si denní záležitosti – zavolat lékaři, na úřad…
 • problémy v zaměstnání, strach ze ztráty či ztrátu zaměstnání
 • nemožnost otěhotnět – nabízím pomoc pro neúspěšné ženy i jejich partnery, párům
 • stagnaci, zastavení růstu vaší osobnosti
 • stojíte před závažným rozhodnutím v jakékoli oblasti
 • nedostatek času, ale trápí vás něco z výše popsaného viz Den s psychoterapeutem
 • nenávist či lhostejnost k vašemu tělu
 • problémy s poruchami příjmu potravy
 • pro rodiče – řešíte či máte podezření na šikanu vašeho dítěte, dítě má problém se školou (prospěchem, docházkou do školy), nezvládáte výchovu
 • pro dospívající – pomůžu vám s volbou dalšího vzdělávání, nasměruji na vhodnou volbu školy, či s vámi proberu vámi zvolená témata
 • pro osamělé – nespokojeným singles pomůžu například s formulováním seznamovacího inzerátu, pokusím se pomoci s posílením sebevědomí, se zvýšením vlastní ceny...  

 

Jak setkání probíhají a kolik stojí?

V rámci individuální a párové psychoterapie klientům poskytuji jednorázové konzultace i krizové poradenství. Nejvíc se ale zabývám střednědobou a dlouhodobou psychoterapií žen a mužů, která vede k trvalému zlepšení kvality života klientů, partnerských vztahů a osobního růstu. Z mých dosavadních zkušeností vyplývá, že nejproduktivnější jsou pravidelná setkání, nejlépe jednou týdně. Za jednotlivá sezení v rozsahu 60 min. si účtuji 900 Kč, za 90 min. 1300 Kč.

V poradně pro děti a dospívající klienty se nejčastěji setkávám s potřebou konzultace rodičů ohledně možné šikany jejich dětí, výchovných problémů, pomůžu vám s volbou vhodné školy... Za jednotlivá sezení, která mohou probíhat v různém složení (já a dítě či i já, dítě i rodič či rodiče), v rozsahu 90 min. si účtuji 1300 Kč.

Poradna pro toužící po miminku: Mít vlastní dítě je přání mnoha lidí, párů. Ne každému se ho ale podaří naplnit. Navíc neúspěch prožívá jinak žena a jinak muž. Proto jsem před časem otevřela poradnu pro klienty – ženy, muže, páry, kterým se zatím nedaří. Přestože máte stejný cíl, vidíte každý z vás jeho uskutečnění skrze jinou cestu? Přijďte se se svým trápením svěřit. Vím, co cítíte, vlastní zkušenost je nenahraditelná. Ať už přijdete sama/sám/oba. Za jednotlivá sezení v rozsahu 60 min. si účtuji 900 Kč, za 90 min. 1300 Kč.

Den s psychoterapeutem: Patříte k lidem, kteří nestíhají, ale mají rádi věci vyřešené rychle a v co největší šíři? Právě pro vás je šitý na míru Den s psychoterapeutem – expresní intenzivní terapie. Během našeho setkání probereme všechny vaše otázky. Den s psychoterapeutem vám přinese individuální péči prostřednictvím intenzivního vhledu do vašeho světa – ať už budeme mluvit o pracovní oblasti, vašem citovém světě, o atmosféře a naladění ve vašem vztahu či vztazích… Den s psychoterapeutem je určen všem, kteří mají zájem poznat sebe sama, uvidět, kde ve svém životě stojí, jaké mají vztahy, rezervy… Délka standardního sezení jsou 4 hodiny (4x 60 minut) v jednom dni mezi 9. a 14. hodinou (je počítáno se dvěma půlhodinovými přestávkami) – čas lze dle potřeby klienta přizpůsobit. Cena je 4500 Kč – v ceně je neomezený přísun kávy Nespresso, čaje, vody a písemný výstup ze sezení, který vám zašlu e-amilem do týdne po sezení. V rámci exkluzivity rezervace termínu je přesun či odvolání sezení možné 5 pracovních dní dopředu, jinak je nutné ho zaplatit v celkové výši.

Pro firmy: Den s psychoterapeutem i individuální sezení jsou skvělými možnostmi na benefit pro zaměstnance vaší firmy. Nabízím jim podporu, možnost se svěřit se svými starostmi, vypovídat se, uvolnit napětí a získat tolik potřebnou energii k pracovním výkonům.

On-line sezení je možné absolvovat buď po telefonu, po Skype, nebo skrze Whereby.com. Pokud to jde, doporučuji několik prvních sezení osobních pro posílení důvěry. Za jednotlivá sezení v rozsahu 60 min. si účtuji 900 Kč, za 90 min. 1300 Kč.

Psychoterapie v terénu: Lépe se vám mluví, když jste v pohybu nebo ve vám bližším prostředí? Můžeme se při terapii procházet, posedět v kavárně... Anebo potřebujete doprovodit k lékaři, na zkoušku, na cvičení,... kamkoli z vašeho bezoečného domova? Jsem tu pro vás, pomohu vám. Pokud zvolíte tuto variantu, kromě ceny za sezení (čas strávený s vámi – 900 Kč/hodinu) je třeba připočítat i čas strávený na cestě po Praze (200 Kč/hod., případně poměrnou část).

Mým cílem je pracovat na tom, aby ode mě odcházeli svobodní lidé, naplňující svá přání, potřeby. Aby žili svůj vlastní život, ne život druhých. Jsem vázána etickým kodexem a zásadou mlčenlivosti. Má práce vychází z fenomenologické filozofie. Psychoterapii či konzultace objednávejte telefonicky či e-mailem.

Jak postupovat?
Zavolejte mi na telefon +420 602 618 817 nebo napište na sabina.trnkova@seznam.cz. Tento e-mail platí i pro klienty, kteří mě osloví v rámci spolupráce s VZP (příspěvek na péči o duševní zdraví - max. 10 sezení).

Prosím o dodržování pravidla včasného omluvení ze sezení, a to nejméně 24 hodin předem. Pokud tak neučiníte, sezení propadá a je nutné je uhradit v plné výši. Moji pracovnu najdete na adrese Sokolovská 98, Praha 8.

Těším se na vás.

 

Bc. Sabina Trnková

Sokolovská 98, 180 00, Praha 8

(metro B Křižíkova, tram 3, 8, 24 zastávka Křižíkova)

Telefon: +420 602 618 817

Contact Details

 • Country
  Czech Republic